Nezapomeňte na potahovací hmotu

Každý, kdo peče, ví, že dokonalý moučník musí nejen dobře chutnat, ale také lákavě vypadat. A pokud se Vám povede dát do výrobku i trochu humoru a nádech myšlenky, pak dokonalosti nic nechybí. Samotné upečení není tak těžké, pokud máte své osvědčené recepty na korpusy, krémy, polevy a náplně. Samozřejmě i používáním hotových ozdob a různých cukrářských výrobků, jako je například potahovací hmota na dorty, docílíte kýženého efektu. Těžší je vymyslet právě tu myšlenku moučníku. Ano, i moučník má mít myšlenku. To ví každý cukrář.

Oslavenec by se měl pobavit

Probíhá-li oslava jakéhokoliv typu, to znamená třeba svatby, křtiny, kulatá výročí narozenin, svátky, ale i různé netradiční příležitosti, pak by na svátečně prostřeném stole neměla chybět dominanta v podobě našeho cukrářského výrobku. Samozřejmě, že mnohdy si ji objednáme u cukrářů, ale při troše času ji zvládáme i my, cukráři amatéři. V každém případě bychom prostřednictvím našeho výrobku měli oslavence pobavit. Aby si vždycky vzpomněl, co to tenkrát měl na stole při své oslavě.