Nie každý je „povolaním rodič“

Rodičovstvo je jedna z najkrajších, ale aj najťažších úloh v živote človeka, ktorá sa nikdy neskončí. Občas sa zdá, že krušných chvíľ je viac ako tých pekných, ale aj tak rodičia nikdy neoľutujú, že si túto úlohu zvolili. Prvá kríza nastáva už pár dní po príchode z nemocnice, kedy si naplno uvedomia, koľko starostlivosti potrebuje malé dieťa. Stále plače a to kvôli hladu, špinavej plienke či chorobe a to je pre rodiča ten najhorší zvuk zo všetkých. Plač malých detí nikdy neznamená nič dobré a ak je to pre úplnú banalitu, v rodičoch to potom už neevokuje strach o dieťa, ale zvuk, ktorý je otravný a už ho nechcú počuť. Aj by si našli zámienku, ako starostlivosť aspoň na chvíľu prenechať niekomu inému, komu dôverujú, ale nie je komu. Preto sú tu jasle bratislava.

Rodina je dôležitejšia ako osobné blaho

Ak sa rodičia rozhodnú pre detské jasličky, nemusia sa vyhnúť ani ohováraniu zo strany známych, ktorí si myslia, že to robia rodičia preto, aby mali čas pre seba. A keby aj áno? Rodič predsa nemusí obetovať dieťaťu každú minútu svojho života! Zo začiatku by to aj chcel robiť, ale je výhodnejšie vrátiť sa po roku či dvoch do práce. Peniaze do rodiny prúdiť musia a neprídu zadarmo.